FAQ – Nejčastejší dotazy

Pořádám večírek. Je lepší pronajmout jukebox, nebo objednat DJ, či použít domácí stereo systém?
Chci aby se hosté bavili a užili si akci, bude jukebox opravdu tou správnou volbou?
Jaký model jukeboxu vybrat?
Je pozdní hodina a hosté v mé restauraci stále hrají, nechce se jim končit zábava. Jak mám v tomto případě postupovat?
Je ovládání jukeboxu jednoduché?
Je nutné mít provozovnu ozvučenou, když si chci pronajmout jukebox?
Musím si jukebox nainstalovat sám?
Budu platit za instalaci jukeboxu?
Mohu si vybrat hudbu do jukeboxu?
Mohu mazat již navolené skladby?
Budu muset při krátkodobém pronájmu platit za hraní písniček?
Jakým způsobem se dělí tržba v jukeboxech?
Budu doplácet autorské poplatky, když v jukeboxu bude tak nízká tržba, že si jukebox nevydělá ani na základní náklady?
Jakým způsobem jsou ošetřeny autorské poplatky?
Jsou mezi jednotlivými skladbami pauzy?
Mohu s jukeboxem po instalaci manipulovat?
Jak velký mají jukeboxy odběr?
Jak jsou jukeboxy velké?
Jak jsou jukeboxy hlasité?
Na jak dlouho je nutné jukebox pronajmout?
Je problém instalovat jukebox do prvního patra? Nejsou schody problém?
Je placen nějaký příplatek za půjčení jukeboxu na svatbu?
Co se stane, když se jukebox porouchá?
Kde všude je možno pronajmout jukebox?
Chci koupit jukebox. Co všechno pro to musím udělat?
Když si zakoupím jukebox, mohu nějak aktualizovat skladby?
Jak je zajištěn záruční a pozáruční servis?

Pořádám večírek. Je lepší pronajmout jukebox, nebo objednat DJ, či použít domácí stereo systém?

Jukeboxy vypadají stylově, máte plnou kontrolu nad Vaším večírkem a díky obrovské databázi písniček se nemusíte bát, že byste si nezahráli Váš oblíbený šlágr. Díky snadnému ovládání může Jukebox obsluhovat prakticky kdokoliv, Vy sami si určujete hlasitost, a co je nejdůležitější – plně rozhodujete o tom, kdy bude Vaše párty končit. Pokud máte dost elánu, můžete v zábavě pokračovat do brzkých ranních hodin.

 

Chci aby se hosté bavili a užili si akci, bude jukebox opravdu tou správnou volbou?

Lidé většinou postávají u jukeboxu a líbí se jim vybírání hudby – garantujeme Vám, že se jukebox stane středem pozornosti na Vaší party. Vaši hosté se budou cítit osobně zapojeni do výběru hudby a v uzavřené společnosti, bez přítomnosti pokukujícího DJ, nebudou mít tak velké zábrany rozpoutat neuvěřitelné taneční kreace.

 

Jaký model jukeboxu vybrat?

Pro jednodenní, či víkendové pronájmy doporučujeme jednoznačně jukeboxy CLASSIC nebo SAXO. U těchto jukeboxů odpadá nutnost instalace dodatečné aparatury. Jukebox se pouze přiveze, zapojí do elektřiny a je schopen okamžité produkce. K regulaci hlasitosti používáte dálkový ovladač.
Pro dlouhodobé pronájmy na dobu neurčitou jsou ideální volbou nástěnné jukeboxy STYLE, které zabírají v provozovně minimum místa. Veškeré ovládací prvky máte ukryté v bezpečí za barem, kde má přístup pouze obsluha.

 

Je pozdní hodina a hosté v mé restauraci stále hrají a nechce se jim končit zábava. Jak mám v tomto případě postupovat?

Toto je klasická situace v provozovnách vybavených jukeboxy. Právě pro tento účel jsme naše jukeboxy vybavili skrytým tlačítkem, které vypne displej jukeboxu. Jukebox samozřejmě pořád funguje, navolené a zaplacené skladby lze poslouchat dále, nicméně nikdo již není schopen vybrat další skladby, takže máte jistotu, že po odehrání poslední skladby nastane krásné dlouho očekávané ticho.

 

Je ovládání jukeboxu jednoduché?

Ano. A dalo by se říci, že velmi. Všechny naše jukeboxy mají intuitivní ovládání které bylo vyvinuto speciálně pro použití laickou veřejností. Pokud delší dobu nikdo nenavolí skladbu ze seznamu, jukebox sám automaticky zahraje upoutávku, či náhodně vybranou skladbu. Nemusíte se tedy bát trapného ticha ve Vaší provozovně.

 

Je nutné mít provozovnu ozvučenou, když si chci pronajmout jukebox?

Ne. V případě, že nemáte Vaši provozovnu vybavenou hudebním systémem, ozvučíme Vám ji zdarma našimi kvalitními značkovými komponenty. V případě krátkodobého pronájmu Vám zapůjčíme jukeboxy s výkonnými interními reproduktory, takže tato problematika odpadá.

 

Musím si jukebox nainstalovat sám?

V žádném případě. Jukebox Vám vždy bude instalovat náš proškolený technik, který vám doporučí vhodnou aparaturu pro optimální ozvučení Vaší provozovny.

 

Budu platit za instalaci jukeboxu?

Ne. Za samotnou instalaci jukeboxu neplatíte vůbec nic. U dlouhodobých pronájmů je instalace zdarma, u krátkodobých pronájmů je instalace již zahrnuta v ceně nájmu.

 

Mohu si vybrat hudbu do jukeboxu?

Ano. V případě, že Vám bude nějaké album nepříjemné, či jej nebudete v jukeboxu chtít, není problém toto album smazat. Stejně tak je velmi snadné zakázat zobrazování určitého žánru skladeb. V případě, že budete poptávat nějakou speciální hudbu, kterou v našem repertoáru nemáme, jsme schopni tuto hudbu zajistit a při příští servisní kontrole nainstalovat do seznamu skladeb.
Naše databáze je ale díky dlouholetému působení na trhu již tak obsáhlá, že se Vám bude jen těžko hledat interpret, který není v našem seznamu.

 

Mohu mazat již navolené skladby?

Ne. Naše jukeboxy byly vyvinuty přednostně pro dlouhodobé pronájmy, kdy je každá navolená skladba zaplacena, proto by bylo hodně nefér tuto funkci zavést. Můžete pouze přeskakovat frontu písniček a tím oddalovat hraní již navolených skladeb.
U krátkodobých pronájmů proto dávejte pozor na děti, které si s jukeboxem chtějí jen hrát a bezhlavě volí písničky. Každá navolená skladba bude odehrána až do konce!

 

Budu muset při krátkodobém pronájmu platit za hraní písniček?

Ne. Při krátkodobém pronájmu jsou zapůjčovány speciálně upravené jukeboxy se skrytým tlačítkem na přidávání kreditu. Je tedy plně na Vás jestli necháte Vaše hosty házet do jukeboxu mince, nebo jim nastavíte 500 kreditů.

 

Jakým způsobem se dělí tržba v jukeboxech?

Při dlouhodobém pronájmu se z hrubé tržby odečtou autorské poplatky a poté se tržba rozdělí dle platného ceníku ( většinou 50:50).
Při krátkodobém pronájmu platíte za vypůjčení jukeboxu a kompletní servis. Celá tržba, která bude v zásobníku je jen a pouze Vaše. Je plně na Vašem rozhodnutí, jestli necháte hosty za hudbu platit, či jim poskytnete volné kredity.

 

Budu doplácet autorské poplatky, když v jukeboxu bude tak nízká tržba, že si jukebox nevydělá ani na základní náklady?

Ne. V případě, že v jukeboxu bude tak nízká tržba, že nepokryje ani autorské poplatky, dotujeme tyto poplatky ze svého a po vás již žádnou částku nevymáháme. Díky tomu máte 100% jistotu, že vy NIKDY NEBUDETE NA PROVOZ JUKEBOXU DOPLÁCET.

 

Jakým způsobem jsou ošetřeny autorské poplatky?

Podle zákona č.121/2000 Sb. (autorský zákon) hradí zákonné poplatky Ochrannému svazu autorskému (OSA – zástupce ve výkonu práv autorů hudebních děl) a Intergramu (Intergram – zástupce výkonných umělců a výrobců zvukových a zvukově obrazových záznamů) naše firma.

Při krátkodobém pronájmu Vám pouze zapůjčujeme náš legálně přihlášený jukebox, při dlouhodobém pronájmu nám Vy pronajímáte 1m2 plochy ve Vaší provozovně, kde my nainstalujeme náš jukebox. V obou případech jsme provozovateli jukeboxů stále my, tedy je plně naší povinností platit autorské poplatky. Vy nejste provozovatel jukeboxu, nejste tedy povinen za jukebox nikomu nic platit. V případě návštěvy kontrolora Ochranného Svazu Autorského si tento kontrolor pouze opíše naše identifikační údaje na jukeboxu a vše již poté řeší s námi. Vy se nemusíte vůbec ničeho obávat.

Při dlouhodobém pronájmu odečítáme autorské poplatky od hrubé tržby a teprve potom počítáme provizi, při krátkodobém pronájmu jsou autorské poplatky již zahrnuty v ceně nájmu. V obou případech autorské poplatky platíme v plné výši a to na základě licenční smlouvy, kterou máme s Ochranným Svazem Autorským uzavřenou. V obou případech platíme autorské poplatky převodem na účet.

 

Jsou mezi jednotlivými skladbami pauzy?

Ne. Všechny naše jukeboxy jsou již plně řízeny počítačem a skladby jsou pouštěny z harddisku ve formátu MP3. Odpadly tedy hluchá tichá místa, kdy si CD changer mezi jednotlivými skladbami měnil disky. Tato pauza na starých modelech jukeboxů trvala někdy až 10 sekund a pokud byli hosté na tanečním parketu, tak tato pauza velmi narušovala zábavu.

 

Mohu s jukeboxem po instalaci manipulovat?

Ne. Námi nainstalované Jukeboxy jsou při dlouhodobém pronájmu přišroubovány na zdi a šroubování, přenášení či jakákoliv jiná manipulace s nimi je přísně zakázána. V jukeboxech je volně položený zásobník na mince a v případě vysypání mincí do elektronické části jukeboxů hrozí zkratování obvodů s velmi reálným rizikem poškození. Jakákoli manipulace bez naší přítomnosti je tedy přísně zakázána.

V případě krátkodobého pronájmu velkých stojacích jukeboxů je v některých případech po předchozí dohodě přesun jukeboxu dovolen, nicméně pouze za přesného dodržení všech předem daných pravidel manipulace. Zásobník na mince je plně oddělen od elektronické části, nicméně v tomto případě hrozí „pouze“ odpojení nějakého uvolněného kabele. Tím dojde k vyřazení některých komponentů, kdy jejich umístění do původní polohy je bez otevření jukeboxu nemožné. Protože opravdu chápeme, že organizovat karaoke párty bez mikrofonu není to pravé ořechové, tak Vám ve vašm zájmu důrazně doporučujeme s otestovanými jukeboxy po našem odchodu již nemanipulovat!

 

Jak velký mají jukeboxy odběr?

Odběr je silně závislý na spoustě faktorech. Obecně lze říci, že stojaté jukeboxy ( modely Classic a Saxo) mají maximální příkon při plném zatížení asi 500W, modle Style bez zesilovače asi 150-200W. Pro provoz jukeboxu tedy bohatě stačí 230V zásuvka jištěná 10A jističem.

 

Jak jsou jukeboxy velké?

Model Style má rozměry asi 40x65x18cm, model Saxo asi 70x70x135cm a model Classic 60x90x130cm. Jelikož se jedná o kusovou výrobu, každý box je originál a po konzultaci se zákazníkem je možno rozměry skříní měnit dle potřeby.

 

Jak jsou jukeboxy hlasité?

Hodně. A věřte, že opravdu hodně.
Model Style slouží pouze jako selektor skladeb, neobsahuje interní zesilovač, proto je hlasitost omezena „pouze“ externím ozvučovacím systémem. Tento model jukeboxu je možno velmi jednoduše připojit na extrémně silnou aparaturu srovnatelnou s výkonem používaným na rockových koncertech.
Modely Classic a Saxo mají interní zesilovač s výkonem 2x125W, resp. 2x150W. O zvuk se stará šest reproduktorů, které dohromady tvoří výkonnou třípásmovou reprosoustavu s maximálním výkonem 2x250W. Tato síla bohatě stačí na ozvučení jakéhokoliv restauračního salónku do plochy 200m2.

 

Na jak dlouho je nutné jukebox pronajmout?

Nejmenší doba na kterou pronajímáme jukeboxy je 24 hodin. Samozřejmě je možno jukebox odvézt již před uplynutím této doby ( prozatímní rekord byl 2 hodiny na firemním večírku). Za běžných podmínek máte jukebox k dispozici podstatně delší dobu. Plně chápeme, že na svatební oslavu je prakticky nemožné přivést jukebox hodinu před začátkem. Vše záleží na dohodě a hlavně na vytížení jukeboxů. Garantujeme Vám instalaci a odvoz jukeboxů přesně v termínu. Vaše spokojenost je na prvním místě.

 

Je problém instalovat jukebox do prvního patra? Nejsou schody problém?

Pokud zajistíte při instalaci jukeboxu zdatného pomocníka, tak toto určitě problém nebude. Vše záleží na členitosti a tvaru schodů.

 

Je placen nějaký příplatek za půjčení jukeboxu na svatbu?

Ne. V případě zapůjčení na svatební oslavu je účtována cena dle standardního ceníku.

 

Co se stane, když se jukebox porouchá?

V tomto případě velmi záleží na tom, o jaký druh poruchy se jedná. Pokud přestane svítit nějaké tlačítko, či se zasekne mincovník, jsou tyto poruchy zaviněné běžným provozem a opravu plně hradíme ve své režii. Pokud ale bude jukebox násilně poškozen ( prasklý displej, prokopnutý reproduktor či vypáčená schránka na mince), hradíte tuto škodu v plné výši Vy. Stává se to ve velmi výjimečných případech, nicméně nelze říci, že se to nestává nikdy. Na druhou stranu se nemusíte bát, že bychom vám naúčtovali nesmyslně vysoké ceny oprav – všechny jukeboxy si buď sami vyrábíme, nebo jsme je repasovali, známe je tedy do posledního šroubku a jsme schopni si je ve vlastní dílně opravit za velmi příznivé ceny.

 

Kde všude je možno pronajmout jukebox?

Naše působnost je především v jihomoravském kraji. Prioritně jukeboxy umísťujeme na Brněnsko a Slovácko. Abychom byli schopni pružně reagovat, zvolili jsme pro naši práci region ve vzdálenosti do 100km od sídla firmy v Brně, nicméně i spolupráce ve vzdálenějších oblastech rozhodně není vyloučena.

 

Chci koupit jukebox. Co všechno pro to musím udělat?

V první řadě nám zavolejte a osobně domluvíme vše potřebné. Skoro vždy máme nějaké nové jukeboxy ihned k odběru, ovšem pokud budete mít speciální požadavky na jukebox ( sladěný odstín skříně s provozovnou, atypický design, výstup na několik projektorů, karaoke pro více mikrofonů… atd.), tak Vám jukebox vyrobíme přímo na míru.

Při převzetí jukeboxu dostanete návod k obsluze, detailní návod k nastavení všech funkcí, postup při řešení nejčastějších poruch a bude vám provedena soukromá odborná instruktáž přímo u nás v dílně. Poté se přesuneme k vám na provozovnu, jukebox nainstalujeme a oživíme. Je nutné počítat s tím, že celá tato operace zabere v tom nejoptimistějším případě několik hodin, většinou je potřeba si uvolnit celý den.

 

Když si zakoupím jukebox, mohu nějak aktualizovat skladby?

Samozřejmě. Při prezentaci vám bude vše vysvětleno a prakticky ukázáno. Navíc dostanete velmi přehledný návod v tištěné i elektronické formě.

Všichni naši zákazníci mají doživotně zajištěnou aktualizaci hudební databáze ZDARMA! Vzhledem ale k obsáhlosti hudební databáze není možno jukeboxy aktualizovat na provozovně zákazníka. Je tedy nutné přinést zakoupený jukebox do naší dílny. Na databázi se neustále pracuje, proto je nutné starou databázi nejdříve smazat a poté nahrát databázi novou. Celý proces je závislý na rychlosti sběrnice a trvá průměrně 2-5 hodin. Ve výjimečných případech je možné po dohodě provést aktualizaci bez přítomnosti jukeboxu, přivezením nebo posláním pouze harddisku.

 

Jak je zajištěn záruční a pozáruční servis?

Vzhledem k tomu, že jsme i výrobci a ne jen pouzí distributoři, tak nemusíte mít o zajištění servisních úkonů vůbec žádné obavy. Problém, který bychom neuměli na našich jukeboxech vyřešit, prostě a jednoduše neexistuje. Vzhledem k tomu, že všechny námi prodávané jukeboxy sami vyrábíme, tak si troufáme tvrdit, že neexistuje povolanější osoba pro opravy našich výrobků. Záruční servis provádíme samozřejmě zdarma, pozáruční servis dle předem daného a odsouhlaseného rozpočtu. Prakticky všechny náhradní díly vedeme skladem a díky tomu jsme schopni na poruchu jukeboxu reagovat bez zbytečného prodlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *